ثبت نام در مهد کودک شکوفه های بهار

بسمه تعالی

ضوابط و مقررات مهدکودک شکوفه های بهار

شهریور ماه 1398

مقدمه

با  توجه به وظایف دو سویه مهدکودک و والدین محترم، تقاضا می گردد جهت آشنایی  با ضوابط و مقررات مهد، آیین نامه را با دقت مطالعه فرمایید.

نحوه ثبت نام:

 ثبت  نام در مهدکودک 1 مرتبه در سال و به صورت 1 سال تحصیلی می باشد. لذا در  صورت حضور در نیمسال دوم، در هنگام ثبت نام، ماههای مورد نظر را انتخاب  کنید.

تبصره: ثبت نام مجدد فقط شامل حال مخاطبان با شرایط خاص و پس از تائید کمیته مالی مهد امکان پذیر می باشد.

تبصره: اساتید از این مورد استثنا می باشند.

ماده 1) تعاریف

شهریه مصوب: به  وجهی که مطابق ضوابط و مصوبات جهت نگهداری کودکان در یک دوره معین در مهد  کودک، از والدین ایشان به صورت نقد یا اقساط دریافت می‌گردد گفته می‌شود.

هزینه انصراف: به وجهی که مطابق ضوابط در مقابل انصراف والدین از ادامه حضور کودک در مهد دریافت می‌گردد گفته می‌شود.

عادی: به حضور کودک در یکی از شیفت‌های کاری 4 ساعته صبح (8 الی 12) یا عصر (14 الی 18)، عادی گفته می‌شود.

فوق العاده: به حضور کودک در شیفت کاری 7 ساعته (7 الی 14)، فوق العاده گفته می‌شود.


ماده 2) زمان فعالیت مهد کودک

شیفت صبح مهد کودک در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 12 و شیفت عصر از ساعت 14 الی 18 می‌باشد.

تبصره 1: در روزهای پنجشنبه و در ایام تابستان، شیفت عصر دایر نمی‌باشد.

تبصره 2: مهد کودک بین ساعت 7 الی 8 و 12 الی 14 نیز جهت نگهداری کودکانِ اساتید، کارکنان و یا فرزندان طلاب بخش تمام وقت، می‏باشد.


ماده 3) گروه‌های مشمول پذیرش

  1. کودکان طلاب[1] حضوری و غیرحضوری ایرانی و غیرایرانی؛
  2. کودکان اساتید ثابت و حق‏التدریس، کارکنان جامعه اعم از تمام‏وقت و نیمه‏وقت و ساعتی و همچنین کارکنان مجتمع هدی؛
  3. کودکان دانشجویان ایرانی و غیرایرانی دانشکده هدی؛
  4. کودکان نیروهای سازمان‌ها و ارگان‌های مورد تعامل مستقر در جامعه از قبیل نیروهای بسیج و آینده سازان؛
  5. کودکان مبلّغان و دانش آموختگان فعال؛
  6. کودکان مهمان در برنامه‌های جامعه از قبیل همایش‌ها، جشنواره‌ها و مواردی از این قبیل؛

تبصره 1: سیاست  گذاری و اولویت بندی در پذیرش گروه‌های مختلف بر عهده «کمیته پذیرش مهد»  متشکل از 5 نفر نمایندگان مدیر محترم جامعه، معاونت اداری مالی، گروه  برنامه و بودجه، اداره کل امور طلاب و خانواده‌ها و مهد کودک می‌باشد. این  کمیته وظیفه تعیین شهریه، تعیین گروه مخاطبِ قابل پذیرش و تعیین گروه سنی  قابل پذیرش در گروه‌های مختلف مخاطب را بر عهده دارد.

تبصره 2: پذیرش کودکان در هر گروهی منوط به وجود ظرفیت و فضای کافی در مهد است.

تبصره 3: تمام کودکان گروه‌های مذکور می‌توانند بدون عقد قرارداد و به صورت روزانه تا چهار روز در ماه از مهد کودک جامعه استفاده نمایند.


ماده 4) شرایط پذیرش عمومی کودکان

الف) رده سنی کودکان:

  1. شش ماه تا پنج سال، برای طلاب غیرایرانی، اساتید و کارکنان جامعه؛
  2. یک سال تا پنج سال، برای سایر مشمولین.

تبصره 1: طلاب ترم آخر که فرزند زیر 1 سال دارند با ارائه تعهد نامه فارغ التحصیلی، امکان ثبت نام در مهد کودک را خواهند داشت.

تبصره 2: در زمان برگزاری امتحانات پایان ترم، کودکان تا 6 سال نیز به صورت ساعتی و روزانه پذیرش می‌گردند.

تبصره 3: برای  کودکانی که تمایل دارند کمتر از سه ماه در مهد حضور داشته باشند، جهت  دریافت اطلاعات بیشتر برای ثبت نام در سامانه، با داخلی 2363 تماس بگیرند.

ب) جنسیت کودکان:

1ـ پذیرش کودکان پسر و دختر از رده سنی 6 ماه تا 5 سال امکان پذیر است.

ماده 5) ضوابط حضور کودکان در مهد

1-  والدین گرامی میتوانند در ایام امتحانات پایان ترمها، در صورت حضور کودک  از 1 تا 30 ساعت (طلاب ایرانی) و 1 تا 15 ساعت (طلاب غیرایرانی) با هزینه  هر ساعت 20.000 ریال بصورت ساعتی ثبت نام نمایند.

2-  هنگامی ثبت نام انجام شده در سامانه قطعی تلقی میگردد که پس از تکمیل ثبت  نام، کد رهگیری دریافت نموده باشید. درصورت ثبت نام ناقص و یا عدم ثبت نام،  در صورت بروز حادثه برای کودک ،مهدکودک هیچگونه تعهدی در قبال آن ندارد.

3- در صورت عدم ثبت نام قطعی در سامانه، از پذیرش کودک در اردوها معذوریم.

4ـ  جهت اطمینان از سازگاری «کودکان شیرخوار» با محیط مهد، حضور کودکِ شیرخوار  در یک هفته اول ترم بدون عقد قراردادا و با دریافت مجوز از دفتر مهد کودک  بلامانع است و پس از آن والدین می‏بایست نسبت به ثبت نام کودک اقدام  نمایند. در صورتی که والدین از عدم سازگاری کودک اطمینان حاصل نمودند، و از  ادامه روند ثبت نام منصرف شدند، می‏بایست نسبت به پرداخت شهریه یک هفته  مذکور بر مبنای شهریه روزانه اقدام نمایند.

5ـ برای کودکان 4 و 5 سال پوشیدن لباس فرم، کفش و جوراب و رعایت بهداشت فردی (کوتاه بودن مو و ناخن) الزامی است.

6ـ آوردن تنقلات غیر بهداشتی از جمله چیپس، پفک و ... ممنوع است.

7ـ  والدین می‌بایست مسئولان مهد را نسبت به بیمارهای خاص روحی، روانی، جسمی  کودک، مصرف داروهای خاص، حساسیت به غذا یا رنگ خاص، سابقه بیهوشی، تنگی  نفس، بیماری خاص (مانند صرع) و ... مطلع سازند.

8-  به منظور پیشگیری از سرایت بیماری‌های واگیردار، امکان پذیرش کودکان بیمار  و یا مبتلا به پدیکلوزیس (شپش) فقط پس از بهبودی کامل و اخذ مجوز از  کارشناس بهداشت مهد وجود دارد.

9ـ  به علت عدم مراقبت کودکان از وسایل زینتی مانند گوشواره، گردنبند، انگشتر و  ... ، استفاده از زیورآلات ممنوع می‌باشد. در صورت مفقود شدن زیورآلات،  مسئولیت آن بر عهده والدین کودک می‌باشد.

10ـ والدین در هنگام حضور کودک در مهد، می‌بایست در دسترس و پاسخگو باشند.

11ـ استفاده از هرگونه وسایل و اسباب بازی‌های خشن و خطرناک (مانند تفنگ، شمشیر و ...) و یا اسباب بازی‌های باطری دار ممنوع می‌باشد.

12ـ  در صورت وجود عادت و یا رفتار ناپسند در کودک، والدین موظفند با کمک مشاور  مهد، اقدامات لازم را جهت بهبودی رفتار کودک به عمل آورند. در صورت عدم  همکاری والدین و تکرار رفتارهای کودک و آسیب زا بودن برای دیگر کودکان، با  تأیید مرکز مشاوره جامعه، از حضور کودک در مهد ممانعت خواهد شد.

13ـ والدین می‌بایست برای هر کودک غذای مناسب و میان وعده، یک دست لباس و پوشک (ویژه شیرخوارگان) در اختیار مهد قرار دهند.

14ـ حضور مادران گرامی در جلسات اولیا و مربیان ضروری می‌باشد.

15- ثبت نام کودک در کلاس انتخابی، به منزله حضور وی در طول سال تحصیلی در آن کلاس است.

تبصره 1: درصد تخفیف کارکنان تمام وقت، نیمه وقت و مهد با لحاظ ماده 19 مصوبه 60 شورای سیاست گذاری[2] محاسبه شده است و در صورت عدم اعمال آن، به همان میزان به تخفیف‌های مذکور اضافه خواهد شد.

تبصره 2: تخفیف مهد کودک تنها شامل مادران طلبه حضوری با کد تحصیلی فعال، کارمندان و اساتید خواهر شاغل در جامعه الزهراء میگردد.

تبصره 3:هنگامی که ثبت نام کودک به صورت عادی باشد، در صورت حضور کودک در شیفت کاری صبح از ساعت 7 تا 8  و  همچنین حضور مستمر از شیفت کاری صبح به شیفت کاری عصر، به ازای هر ساعت  اضافه از ساعت 12 ظهر به بعد، مبلغ 20 هزار ریال به مبلغ پایه اضافه و  هزینه ناهار نیز به میزان 10 هزار ریال اخذ خواهد شد.

تبصره 4: در صورت حضور کودک در یک روز به صورت عادی (از ساعت 8 تا 12 و 14 تا  18)، شهریه روزانه معادل80.000 ریال برای هر روز دریافت می‌شود. همچنین شهریه روزانه فرزند دوم و سوم نیز مبلغ 80.000 ریال می باشد.

تبصره 5: هزینه  نگهداری کودکان که بدون عقد قرارداد و به صورت روزانه تا چهار روز در ماه  از مهد کودک جامعه استفاده می‌نمایند معادل 80.000 ریال به ازای هر روز  برای بندهای 1، 3، 4، 5، 6، 7 گروه اول از ماده 3 و 150.000 ریال به ازای  هر روز برای سایر گروه‌ها محاسبه و دریافت می‌شود.

 تبصره 6: چنانچه  کودکی طبق تبصره 5 در مهد نگهداری شود ولیکن ساعات حضوری وی کمتر از 2  ساعت باشد، با همان ترتیب مذکور مبلغ 40.000 ریال و 80.000 ریال به ازای 2  ساعت دریافت می گردد.

تبصره 7: هزینه  نگهداری و ناهارکودکانی که از ساعت 8-7 و یا 14-12 بصورت ساعتی پذیرش  میشوند، برای مشمولین بندهای 1، 3، 4، 5، 6، 7 گروه اول از ماده 3، معادل  20.000ریال به ازای هر ساعت و نیز 10.000 ریال جهت هزینه ناهار ناهار  میباشد و برای سایر گروه ها این هزینه به دو برابر افزایش پیدا می کند.

تبصره 8: هزینه ماه های شهریور و فروردین به صورت نیمه محاسبه می گردد.

تبصره 9:هزینه نگهداری کودکان در شرایط خاص به جز ماه های شهریور و فروردین، به ترتیب ذیل است:

حضور از 1 تا 4 روز در ماه: به نرخ شهریه روزانه 

حضور از 5 تا 8 روز: به نرخ شهریه 2 روز درهفته 

حضور بالاتر از 8 روز: شهریه کامل 

 

                   مبالغ و درصد پیش پرداخت شهریه سال 1398 مهد کودک شکوفه های بهار
گروه ثبت نامیشیفت 3 روز و   بالاتر 2 روز در هفتهدرصد پیش پرداخت ترم دومدرصد پیش پرداخت سال تحصیلی
اساتید و کارکنان جامعهعادی1,350,000700,0007540
اساتید و کارکنان جامعه فوق العاده1,750,0001,000,0007540
طلاب و دانشجویان ایرانی عادی1,110,000600,0007540
طلاب و دانشجویان ایرانیفوق العاده1,450,000900,0007540
طلاب و دانشجویان غیر ایرانیعادی510,000-7555
طلاب و دانشجویان غیر ایرانیفوق العاده800,000-7555
آزاد، غیرحضوری،کارمندان دانشکده هدی و مجتمع هدیعادی2,500,0001,000,0007555
آزاد، غیرحضوری،کارمندان دانشکده هدی و مجتمع هدیفوق العاده3,000,0001,500,0007555


تبصره 10: متقاضیان  گروه آزاد، طلاب غیر حضوری، کارمندان دانشکده و مجتمع هدی در صورت ثبت نام  به صورت اقساط می بایست یک فقره چک ضمانت، در وجه مهد کودک شکوفه های بهار  جامعه الزهراء (س) به مبلغ کل تعهدات به تاریخ 1398/12/10 به امور مالی  مهد کودک ارائه نمایند.

تبصره 11: مطابق دستور مدیریت محترم جامعه الزهراء، کارمندان آقا؛ شاغل  در جامعه الزهراء شامل 20 درصد تخفیف شهریه گردیدند.

لازم به ذکر است در صورت تعطیل بودن آموزش در شیفت عصر(مانند ایام امتحانات و ایام خاص)، مهدکودک نیز تعطیل است.

همچنین  زمان  فعالیت  مهد کودک  و  آمادگی  با توجه  به شرایط  فعالیت  جامعه  الزهراء  می باشد.

ماده 6) هزینه انصراف

ـ  هزینه انصراف یک ماهه ثبت نام شدگان از مهد کودک به ازای کودکانی که  حداکثر تا 30 روز پس از آغاز ثبت نام به هر دلیلی انصراف دهند، مبلغ  100.000 ریال خواهد بود. مبلغ هزینه انصراف بصورت مجموع تعداد روزهای حضور  کودک بعلاوه هزینه لوازم مصرفی بصورت جداگانه محاسبه و اخذ میگردد.

تبصره 1: هزینه  انصراف پس از موعد مذکور و قبل از 25 ام هر ماه، معادل 15 درصد شهریه ماه‌  انصرافی خواهد بود و اگر بعد از 25 ام باشد کل شهریه آن ماه به عنوان  هزینه انصراف تلقی می‌گردد.

تبصره 2: هزینه  انصراف یک ترم ثبت نام شدگان از مهد کودک پس از موعد مذکور، معادل 30 درصد  شهریه ماه‌های انصرافی (باقیمانده) و برای انصراف دهندگان یک سال، معادل  25 درصد شهریه ماه‌های انصرافی (باقیمانده) خواهد بود.

تبصره 3: در صورت ارائه مستندات و بررسی آن و پس از تأیید، هزینه انصراف 100.000 ریال خواهد بود.

توجه : هرگونه تغییر در قرارداد و یا انصراف از ثبت نام  فقط یک  بار و با ارائه درخواست کتبی تا 25 هر ماه  برای ماه آینده از طریق سایت مهد  کودک  امکان  پذیر می باشد. لذا در انتخاب نوع سهمیه و قرارداد دقت کافی داشته باشید.

تبصره 4: انصراف  پس از زمان تعیین شده فقط در شرایط خاص (بیماری کودک یا مادر، تبلیغ  ناگهانی، فوت اقوام درجه یک با ارائه مستندات و پس از بررسی و تائید در  کمیته مالی) امکان پذیر میباشد.

تبصره 5: در  صورت انصراف یک ماه، موضوع پس از سپری شدن ماه مذکور بررسی و رسیدگی خواهد  شد و در صورت احراز شرایط و پس از کسر هزینه انصراف، ما به التفاوت شهریه  عودت داده می شود.

تبصره 6: در صورت پذیرش انصراف(پس از سپری شدن ماه انصرافی مذکور)، استرداد مبلغ باقیمانده حداقل دو ماه به طول می انجامد.  

والحمدلله رب العالمین

[1]. منظور طلاب با کد تحصیلی فعال و پس از انتخاب واحد می‏باشد.

[2] کمک هزینه مهدکودک، برای کارمندان خواهری که دارای  کودک زیر شش سال هستند، ماهانه مبلغی معادل 500 امتیاز برای کارمندان  خواهر تمام وقت و 300 امتیاز برای کارمندان خواهر نیمه وقت به ازای هر  کودک، قابل پرداخت است.